Перейти до вмісту

10 фактів про ЛЬВІВСЬКИЙ ОПЕРНИЙ ТЕАТР

Львівский оперний театр – це точно одна з найвідоміших локацій Львова, про яку ходить чимало байок і легенд, але сьогодні правда і тільки правда, а саме 10 фактів про Львівський Оперний театр.

10 фактів про Львівський оперний театр

1️⃣ Перша назва – Великий Міський Театр; з 1956р. носив ім’я Івана Франка, а з 2000р. – має ім’я всесвітньо відомої оперної співачки Соломії Крушельницької.

2️⃣ Львівский оперний театр збудований за рекордні терміни: 1897 – осінь1900р., бо одна з причин будівництва було зробити щось особливе до нового ХХ ст.

3️⃣ Архітектор Зиґмунт Горголевський переміг на конкурсі проектів анонімно і лише після перемоги відкрив своє ім’я, хоча на той час вже був знаним будівничим.

4️⃣ Львівский оперний театр стоїть над колишнім руслом річки Полтви: для цього русло довелося змінити, перекопати та відвести від театру.

5️⃣ Під будівництво театру вперше у Європі залили бетонну подушку таких великих розмірів і багато скептиків казали, що вона не витримає і 10 років.

6️⃣ З театру, на випадок пожежі, можна вийти за 2.5хв всім присутнім, а все через закладання 12 виходів з ціллю безпеки.

7️⃣ На фасаді Опери є багато скульптур – музи, алегорії, амури, а вінчають фасад 3 бронзові генії – Драма, Музика і Слава з золотою пальмовою гілкою.

8️⃣ Інтер’єр багато прикрашений живописом, скульптурою, мармуром, венеційськими дзеркалами, золотом, але все продумано так, щоб розповідати про мистецтво.

Читайте також: Куди поїхати в Україні

9️⃣ Головна сценічна завіса/куртина “Парнас” намальована Генриком Семирадським, який подарував її театру, бо у львів’ян просто закінчилися гроші – це остання робота художника.

🔟 Наш Оперний театр зображений на банкноті 20 гривень.


Маріанна Гункевич

екскурсовод Львів

+380673538458, +380633087724

кодова фраза “нотатник мандрівника” дає знижку 10%